Drożdże alkoholowe oraz drożdże spirytusowe

Drożdże paszowe spirytusowe – powszechnie stosowane w produkcie branzy hodowlanej. Oni sa produkowane na wydzialach mikrobiologicznych. Dla drozdzy paszowych jest uzywany jako surowiec kolb kukurydzy, luska, sloma. Drozdze paszowe sa stosowane jako dodatek do pasz.

Drożdże paszowe spirytusowe powstają z drożdży Saccharomyces Cerevisiae i DDGS.

Korzystanie z drożdży paszowych jako dodatkow paszowych moze znacznie zwiekszyc wzrost zwięrzat i ich wydajnosci. Ze względu na wysokie walory odzywcze, drożdże paszowe są wysoko cenione.

Drożdży skladaja się glównie z białka (55%) oraz dużej ilosci witamin, ilość substancji nie zawierającego azotu wynosi okolo 35%, 8% stanowią substancje popiolu i okolo 2% tluszczu. Zawartość blonnika jest bardzo mala – do 0,2%.
Drożdże mogą być z powodzeniem stosowane w celu wyeliminowania niedoboru białka w diecie zwierząt. Jakość odżywcza produktu jest równiez bardzo cenione ze względu na wysoka strawnosc pierwiastkow w organizmie. Mieszanka paszowa zawiera wystarczajaca ilśćc drozdzy witaminy D2 i roznych zwiazkow mineralnych, uczestniczacych w waznych reakcjach biochemicznych w organizmie i sa czescia enzymow, hormonow.