Wysłodki buraczane. Sucha pulpa z buraków.

Wysłodki buraczane granulowane to jest  naturalna pasza dla zwierząt hodowlanych, wytwarzanych z miazgi buraka cukrowego, metodą suszenia w wysokiej temperaturze podłoża, na mąkę, a następnie przez granulowanie na granulat.

W połączeniu z innymi karmami wysłodki buraczane mogą być zastąpić w diecie bydła do 50%  jęczmienia lub owsa, zapewniając zwiększenie ich przyrost masy ciała lub wydajność mleka. Pulpa buraczana  dobrza nie tylko dla bydła, ale także inne rodzaje zwierząt gospodarskich.

Wysłodki buraczane stanową cenne źródło pierwiastków śladowych, aminokwasów i białek, mogą stanowić jeden z głównych elementów produktów wprowadza się do zwierząt gospodarskich.

Ze względu na dużą zawartość pektyn i hemicelulozy wysłodki prasowane mogą stanowić dobre uzupełnienie dla kiszonek z traw lub roślin motylkowych, charakteryzujących się nadmierną podatnością białka na rozkład w żwaczu.

Dla koni z ograniczonym dostępem do pastwiska wysłodki buraczane mogą stanowić dodatkowe źródło włókna roślinnego, minerałów oraz witamin pochodzenia organicznego, które naturalnie występują w trawach łąkowych.